Kongreye Davet

Sevgili Meslektaşlarımız,

Spor Fizyoterapistleri Derneği tarafından iki yılda bir düzenlediğimiz kongremizin IX.su Uluslararası Spor Fizyoterapistleri Kongresi olarak bu yıl 9-11 Kasım 2017 tarihlerinde Ankara’da gerçekleştirilecektir. 6 Kasım 1999 yılında kurulan Spor Fizyoterapistleri Derneği kuruluşundan beri düzenli gerçekleştirdiği bilimsel programı her zaman zenginliğiyle ön plana çıkan güncel konularla siz meslektaşlarımıza her kongrenin teması olarak farklı bir bakış açısıyla yaklaşım sunmaktadır.

Bu kongremizdeki ana konu biz fizyoterapistlerin mesleki donanımları içerisinde devamlı uyguladığı ve en etkili-kanıta dayalı modalitelerinden biri olan ‘A dan Z’ye Sağlık Yaşam için EGZERSİZ’ seçildi. Dünya Sağlık Örgütü ve Sağlık Bakanlığının da öngördüğü şekilde kronik hastalıkların önlenmesinde ve yaralanmaların tedavisinde rutin kullandığımız egzersiz programları bu kongre ile uzman konuşmacılarımız tarafından detaylı bir şekilde ele alınacaktır.

Yumuşak dokulardan kaslar, bağlar ve tendonların yaralanmalarında ortaya çıkan mekanizmalar, önlenmesinde ve bu yaralanmaların tedavisindeki egzersiz yaklaşımları kanıta dayalı olarak konuşmacılar tarafından detaylı bir şekilde ele alınacaktır. Bununla birlikte, Pilates, dans terapisi, PEDro’ya göre akademisyenlere yönelik makale yazımı, yumuşak dokunun değerlendirilmesinde ultrasonografi, mobilizasyon ve trigger nokta tedavilerine bakış ve sporcuların performansların değerlendirilmesi ile ilgili workshoplar yeralacaktır.

Bilimsel içeriği oldukça dolu ve yoğun olan kongre programımızda siz meslektaşlarımızı Ankara’nın güzel sonbaharında aramızda görmekten mutluluk duyacağız.

Prof.Dr. Nevin Ergun
Başkan
  Prof.Dr. Gül Baltacı
Genel Sekreter
ÖNKAYIT